Najczęściej zadawane pytania

Zestawy pakujemy z myślą o środowisku. Z tego powodu nie znajdziesz w zestawie żadnego plastiku (jedyny wyjątek to tofu). Główne opakowanie to naturalny karton. Do środka wkładamy większość składników bez dodatkowego opakowania np. całe warzywa i owoce. Produkty sypkie takie jak przyprawy pakujemy dodatkowo w papierowe torebeczki, a płyny w szklane słoiczki. Ponadto, wszystkie materiały reklamowe (przepisy, wizytówki) drukowane są na ekologicznym papierze.

Najmniejsze zestawy przygotowujemy dla 2 osób. Najniższa cena zestawu zawierającego danie główne to 30 zł – zestaw zawiera składniki właśnie dla 2 osób, więc koszt w przeliczeniu na osobę wynosi 15 zł. Koszt zestawy dla 4 osób to 46 zł, czyli 13,50 na osobę.

Wszystkie warzywa i owoce wybieramy ze szczególną uwagą, tak jakbyśmy robili zakupy dla siebie. Zwracamy uwagę na ich świeżość, pochodzenie oraz sposób uprawiania. Jest dla nas niezwykle ważne, aby gospodarstwa miały certyfikaty świadczące o ekologicznej uprawie.

Planujemy przeprowadzić serię rozmów z naszymi rolnikami, w których opowiedzą oni i oprowadzą Was po swoich gospodarstwach.

Zestawy są zaplanowane w taki sposób, żebyście czasem nie chodzili głodni. Porcja dla 2 osób powinna często być odpowiednia nawet dla 3 osób, natomiast ta dla 4 osób może stanowić posiłek nawet dla 5-6 osób. Wszystko zależy od Waszego apetytu.

Zestaw powinien zachować swoją świeżość przez 80 godzin od momentu dostawy. Jeżeli z Waszym zestawem stanie się coś niepokojącego przed upływem 80 godzin, to prosimy o zgłaszanie takich przypadków. Mimo, że przykładamy ogromną uwagę do doboru tylko najświeższych produktów, pracując głownie na warzywach i owocach mogą zdarzyć się takie pojedyncze przypadki. Zawsze staramy się wtedy reagować z poczuciem pilności problemu.

Dostawa kosztuje 9,90 zł, jednak przy zakupie o wartości przekraczającym 78 zł dostawa jest całkowicie darmowa.

Świeża Sprawka ma być odpowiedzią na ogromny problem z marnowaniem żywienia (1/3 jedzenia trafia do śmieci). Dlatego najpierw zbieramy od Was zamówienia i dopiero później kupujemy dokładnie taką ilość składników, jaką zamówiliście. Dzięki takiemu rozwiązaniu nic nie psuje się w naszych lodówkach.

Zamówienie należy złożyć najpóźniej 1 dzień przed planowaną dostawą, do godziny 12:00. Jeżeli chcesz otrzymać zestaw w czwartek rano, to powinieneś złożyć zamówienie najpóźniej w środę o 11:59.

W tej chwili zestawy trafiają do Was w czwartki oraz soboty, ale planujemy uruchomić dostawę również w inne dni tygodnia.

Dostawy realizujemy w godzinach porannych. Nie chcąc przeszkadzać Wam z samego rana, zostawiamy je pod drzwiami. Dlatego prosimy o zostawianie w formularzu zamówienia kodu do domofonu.

Póki co, działamy tylko w Warszawie, ale kwestią czasu są kolejne miasta w Polsce.

  1. Najlepiej zamawiając jedno z dań. Polecamy również przy okazji zapisać się na newsletter, dzięki czemu można otrzymać kod o wartości 25 zł na zamówienie.

Płatności na naszej stronie obsługuje firma Przelewy24, dzięki temu można zapłacić korzystając z BLIKa, wykonując przelew internetowy lub przekaz tradycyjny.

Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie – napisz do nas.

Close Menu
×

Koszyk